Proč držím hladovku

Již více než 14 měsíců odmítám nesmyslné obvinění z účasti v teroristické skupině.

Je to už více než 14 měsíců, co mi DGSI (francouzské Generální ředitelství pro vnitřní bezpečnost) dalo vědět, že jsem nebyl zatčen za nic jiného než za svou účast v kurdských jednotkách proti Islámskému státu (ISIS) v Rustavi – ačkoli oficiální obvinění je založeno na něčem jiném.

Uplynulo více než 14 měsíců, během nichž se nepotvrdilo nic z teorie, která se budovala od začátku DGSI. A to i přesto, že jsem byl nejméně deset měsíců před svým zatčením špehován, 24 hodin denně odposloucháván v autě, v domě, dokonce i ve své posteli.

Už více než 14 měsíců chápu, že se z mých politických názorů a účasti v kurdských jednotkách YPG v boji proti ISIS snaží udělat zločin. Již více než 14 měsíců je 7 různých lidí, kteří se navzájem neznají, obviněno z účasti na teroristickém spolčení.

Již více než 14 měsíců odpovídám na otázky vyšetřujícího soudce, který používá stejné zesměšňující metody jako DGSI: manipulace, dekontextualizace, vynechávání důležitých okolností a vymýšlení pojmů a faktů ve snaze ovlivnit odpovědi.

Již více než 14 měsíců jsem vystaven provokacím ze strany téhož vyšetřujícího soudce, který si mi v době, kdy hniju v republikovém vězení, dovoluje říkat do očí, že tento případ je v rámci boje proti terorismu ztrátou jeho času. A co hůř, dovolí si tu nejnepřijatelnější urážku, když barbary z Islámského státu označí za mé “přátele z ISIS”. I když se jedná o slovní urážku, zůstává pro mě ohromujícím násilností. Je nepřijatelné, aby si tento soudce dovolil mě urážet v nejvyšší míře, snažil se mě pomlouvat a plivat tak na památku mých kurdských, arabských, asyrských, turkmenských, arménských, tureckých a dalších přátel a kamarádů z různých zemí, kteří padli v boji proti ISIS. Stále mě to pobuřuje.

Již více než 14 měsíců probíhá neobjektivní vyšetřování, při němž vyšetřující soudce v rozporu se svou úlohou vyšetřuje pouze v zájmu obžaloby a nikdy v zájmu obhajoby. Nevšímá si ničeho, co se vymyká předem připravenému scénáři, a slouží jen k potvrzení neexistující identity, kterou od A do Z vytváří DGSI, která mě zdaleka nereprezentuje a odráží jen paranoidní fantazie této politické policie. Proto jsem neustále prezentován jako “charismatický vůdce” skupiny, přestože jakýkoli jiný než horizontální způsob fungování je v rozporu s mými egalitářskými hodnotami.

Již více než 14 měsíců jsem držen v takzvané vyšetřovací vazbě bez soudu v těch nejhorších podmínkách: v režimu izolace (viz dopisy z března 2021 a června 2021), který je několika organizacemi na ochranu lidských práv považován za tzv. “bílé mučení” a nelidské či ponižující zacházení. Už více než 14 měsíců jsem o pekelné a neustálé samotě, nemám si s kým promluvit a mohu jen přemýšlet o svých klesajících intelektuálních schopnostech a zhoršujícím se fyzickém stavu, a to bez přístupu k psychologické podpoře.

Poté, co vězeňská správa poskytla nepravdivé důvody, aby mi zajistila samovazbu, vyšetřování požádalo o zamítnutí mé žádosti o propuštění, stejně jako národní protiteroristický státní zástupce. K tomu prakticky zkopírovali a vložili zprávu DGSI ze 7. února 2020 – základ celého případu, jehož věrohodnost nebyla prokázána a o němž nevíme, odkud všechny tyto informace pochází. Můžeme se oprávněně ptát, jaký smysl měly odposlechy, sledování, zvukové záznamy a tyto dva roky soudního vyšetřování a podvodu, protože skutečnosti ukazující na nepravdivost konstrukce vytvořené DGSI byly utajeny.

Národní protiteroristická prokuratura (PNAT) a vyšetřující soudce se neustále snaží vyvolat zmatek a vytvořit jakési zdání napojení na islamistické teroristy, přestože dobře vědí, že jsem bojoval proti Islámskému státu, zejména při osvobozování Rakky, města, kde byly útoky z 13. listopadu ve Francii plánovány.

Vyšetřování tvrdí, že se bojí, že budu o své situaci informovat nějaké imaginární lidi, přestože má situace je veřejná, zejména proto, že DGSI samy vypustily všechny informace hned první dne. Chtějí tak prý zabránit jakémukoli tlaku na svědky, poškozené a jejich rodiny, ačkoli žádní svědci ani poškození neexistují, protože se nestal žádný trestný čin. Zmíňují se také o obavě ze společného postupu spolupachatelů, ačkoli všichni spolupachatelé byli propuštěni, od října 2021 nikoho kromě mě nevyslechli a já jsem trpělivě čekal, až dokončí vyslýchat mě, abych mohl podat tuto žádost o propuštění. Za jiných okolností by mohlo být komické upozorňovat na to jak vyšetřování přidává trestní charakter nepodstatným věcem, jako je například uplatňování mého práva svobodně cestovat po Francii a Evropě, můj životní styl, mé politické názory, mé sportovní aktivity, nebo to že mám rád rap a kurdskou hudbu.

Vyšetřování zpochybňuje nabídku záruky mou matkou a označuje ji za nedůvěryhodnou, z toho prostého důvodu, že nezabránila svému synovi, kterému bylo v té době 33 let, aby se připojil ke kurdským jednotkám YPG v boji proti ISIS. Opět je to moje účast v tomto konfliktu, která je kriminalizována. Upozorňuje také na používání šifrovaných aplikací (WhatsApp, Signal, Telegram…), které ve Francii používají miliony lidí. Nakonec bez udání důvodu odmítne všechny ostatní možnosti záruky (práce, bydlení…), a to i v případě, že pracovníci vězeňské integrační a probační služby (SPIP), do jejíž kompetence spadá, se k této záležitosti vyjádřili kladně.

Jak mám rozumět tomu, že poté, co jsem požádal o provedení studií a testů, které naznačují možnost propuštění s elektronickým náramkem, soudce navzdory posudku odmítá takovou možnost dát? Mnozí z nás si všimli, že v celém případu “justice” porušuje své vlastní zákony a podřizuje se politickému programu DGSI.

Nedávno jsem se od vedoucího vězeňské správy Yvelines (vazební věznice Bois d’Arcy), kterému děkuji za upřímnost, dozvěděl, že o mé samotce rozhodli od prvního dne velmi vysoce postavení lidé a že ať jsem řekl nebo řekl či udělal cokoli, nedá se s tím nic dělat, že je to nad jeho síly, případ se ani nebude číst a já zůstanu na samotce, a že se v každém případě do prezidentských voleb nic nezmění.

  • Protože se snaží kriminalizovat lidí, kteří bojovali s Kurdy proti ISIS,
  • Protože takto se vazební vězení používá k trestání politických názorů,
  • Protože tato trestní kauza existuje jen pro politickou manipulaci,
  • Protože mi aktuálně zbývá jen pomalý rozklad mé bytosti,

Vyhlašuji hladovku od neděle 27. února 2022 od 18 hodin. Nyní požaduji pouze propuštění a čekám na příležitost prokázat hanlivou podstatu tohoto případu.

Libre Flot

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s