Aktualizacja: Szósty dzień strajku głodowego.

Minęło już sześć dni, odkąd nasz towarzysz rozpoczął strajk głodowy.

Zrobił to na początku inwazji na Ukrainę, doskonale zdając sobie sprawę, że ta informacja utonie w wiadomościach o wojnie. Że wszystkie wysiłki zostaną skoncentrowane na wspieraniu ruchu oporu na Ukrainie i uciekających stamtąd ludzi.

To zadziwiające, jakie poparcie dla Ukrainy udało się zebrać, nawet jeśli towarzyszyły mu wady i sprzeczności: nastroje rasistowskie i nacjonalistyczne wizje przyszłości, by wymienić tylko dwie z nich.

Nasz towarzysz w ten sam sposób wspierałby ludzi walczących o wolność. Przebywa w izolacji, metodzie stosowanej przez państwo, aby pozbawić nas kontaktu i łączności z innymi.

Potrzebuje nas w taki sam sposób, w jaki my potrzebujemy siebie nawzajem, albowiem nigdy nie możemy wygrać w pojedynkę. Człowiek ze swoim ciałem może przeciwstawić się represjom państwa, ale bez dostępu, jaki mamy na zewnątrz, jego głos nie zostanie usłyszany. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby go wesprzeć

  1. Podejmij działania wspierające i akcje przeciwko ambasadzie Francji w miejscu zamieszkania.
  2. Wysyłaj e-maile do ambasady.
  3. Pisz artykuły na ten temat i rozpowszechniaj je wszędzie lub rozpowszechniaj informacje o tym blogu.

W naszych codziennych zmaganiach wspieramy także naszego uwięzionego towarzysza i choć nie wierzymy francuskiemu wymiarowi sprawiedliwości, dobrze jest upewnić się, że wiedzą, co się dzieje.

Oto przykład treści e-maila do władz francuskich

Do wszystkich, których to może dotyczyć.

Sześć dni temu osoba uwięziona i odizolowana w Bois D’Arcy rozpoczęła strajk głodowy. Jestem pewien, że jesteście już tego świadomi. Może myślicie, że z powodu inwazji na Ukrainę nikt nie zwróci uwagi na osobę umierającą z głodu w murach waszego kompleksu więziennego. Że nikt nie mówi i nie dzieli się ze światem tym, co się dzieje. Mylicie się. Jeśli izolujecie kogoś pod zarzutem terroryzmu, ale nie możecie przedstawić żadnych dowodów i nie macie żadnego powodu, by go przetrzymywać, poza tym, że “ma charyzmatyczną osobowość”, to w oczach ludzi wyglądacie niepoważnie. Śmierć tej osoby będzie krwią na waszych rękach. Jak wytłumaczycie to jego rodzinie. Jak później usprawiedliwicie to publicznie? Jeśli wierzycie, że podjęcie tych działań przed wyborami zapewni wam głosy i pokaże waszą siłę, to mogę wam teraz powiedzieć, że matki zabitych rosyjskich żołnierzy, którzy najechali Ukrainę, nie widzą siły Putina. Widzą, że ich własne dzieci zostały poświęcone jako pionki w politycznych rozgrywkach państw narodowych. Piszę to, aby podzielić się tą perspektywą. Wy już wiecie o tych sprawach. Kwestią, która jest obecnie dyskutowana, jest prawdopodobnie to, jak niezauważalna będzie jego śmierć. Czy potraficie odpowiedzieć na presję wywieraną przez tę osobę, która oddaje życie za wolność? Zastanówcie się nad tym. Wypuszczenie go do domu najprawdopodobniej nie oznacza, że śledztwo zostanie przerwane, na razie nie ma szansy, aby społeczeństwo aż tak się zmieniło. Jeśli więc dotychczasowe przesłuchania nic nie dały, a wszyscy inni w tej sprawie zostali już wypuszczeni, nie ma nic do zyskania, by trzymać go na tych zasadach aż do śmierci, ale wszystko można stracić.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s