Aktualizacja: 4 kwietnia i zwolnienie Libre Flot

W miniony poniedziałek, 4 kwietnia byliśmy świadkami entuzjastycznych reakcji na wezwanie do działania w ramach solidarności z Libre Flot. W całej Europie odbyły się akcje, w tym demonstracje przed ambasadami i konsulatami Francji; akcje pisania listów i inne formy wsparcia były widoczne także w innych częściach świata, aż po Rosję i Stany Zjednoczone. To porywające, że w tak krótkim czasie i bez koordynacji udało się uzyskać tak duże międzynarodowe poparcie.

Kopenhaga, Dania:
https://www.facebook.com/100066679933862/posts/314812434084752/

Albi, Francja
https://www.youtube.com/watch?v=QLLOvL7-0Is

Marsylia, Francja
https://twitter.com/tkns_mars/status/1511461218279641088

Monachium, Niemcy:
https://www.instagram.com/p/Cb8PvXIsmCB/

Ateny, Grecja:
https://twitter.com/laf_portal/status/1511015657001086978

Thessaloniki, Grecja:
https://libertasalonica.wordpress.com/2022/04/04/victoire-a-la-greve-de-la-faim-du-militant-social-et-revolutionnaire-international-libre-flot/

Kraków, Polska:
https://www.facebook.com/323270878171872/posts/1333983450433938/

Lizbona, Portugalia
https://sansnom.noblogs.org/archives/11510

Bern & Genewa, Szwajcaria:
https://barrikade.info/article/5100

Bristol, UK:
https://kurdistansolidarity.net/2022/04/04/some-are-heroes-while-others-are-terrorists/

Kyiv, Ukarina:
https://solidaritytodecember8.wordpress.com/2022/04/04/kiev-solidarity-to-libre-flot/

Inne miejsca
https://expansive.info/Libre-Flot-amour-et-solidarite-internationale-3230

4 kwietnia wieczorem Libre Flot zdecydował się zakończyć strajk głodowy z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. W czwartek, 7 kwietnia Libre Flot został zwolniony na mocy postanowienia sędziego z powodów medycznych i przewieziony do cywilnego szpitala, gdzie został poddany leczeniu.
Należy jednak podkreślić, że nie jest to koniec jego walki, nie należy też zaprzestać międzynarodowego wsparcia dla niego.

Libre Flot jest zobowiązany do regularnego zgłaszania się na policję i musi nosić elektroniczną bransoletkę. Co więcej, sędzia ma prawo wrzucić go z powrotem do więzienia, jeśli jego stan zdrowia się poprawi.

Oświadczenie Libre Flota o zakończeniu strajku głodowego:

Te prawie 16 miesięcy spędzone w odosobnieniu pozostawiło we mnie o wiele więcej konsekwencji fizycznych, ale przede wszystkim psychicznych i mentalnych niż 10 miesięcy wojny w Syrii.

[Więcej] nawet niż to, co przeżyłem podczas wyzwolenia Raqqi, stając twarzą w twarz z oddziałami Daesh broniącymi zaciekle stolicy swojego kalifatu,

Pozostaję oszołomiony nie tylko cenzurą, jaka otacza moją sytuację, ale przede wszystkim milczeniem wobec mojej uzasadnionej i rozsądnej prośby ze strony rządu francuskiego, PNAT (Krajowej Prokuratury Antyterrorystycznej) i sędziego śledczego Jeana-Marca Herbauta, demonstrujących w ten sposób wybór, by pozwolić mi umrzeć!

Jednak w dniu moich urodzin, po 36 dniach strajku głodowego, kiedy mój stan zdrowia staje się bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek, dokonuję wyboru życia jako odrodzenia, nowego życia, które tej wiosny towarzyszy i odwraca się od potencjalnego śmiertelnego wyniku. 4 kwietnia 2022 r. o godz. 18.00 postanowiłem zatankowaćdo pełna.

Ale nic się teraz nie kończy, pozostaję zamknięty, pogrzebany żywcem i bardziej niż kiedykolwiek liczę na Wasze wsparcie i apel o solidarność.

Powtarzam, że proszę jedynie o traktowanie mnie jak wszystkich współoskarżonych, czyli o zwolnienie mnie na czas, aby móc wykazać oszczerczą stronę tego haniebnego oskarżenia o terroryzm, które nie trzyma się kupy.

Z pozdrowieniami i szacunkiem,

Libre Flot.

Libre Flot o swoim zwolnieniu:

Dzisiaj, 7 kwietnia 2022 r., zostałem zwolniony z powodów medycznych, pod nadzorem elektronicznej bransolety…

Zostałem przeniesiony do szpitala na wolności, aby skorzystać z wszelkiej niezbędnej opieki wynikającej z tego długiego okresu wycieńczenia. Będę mógł skupić się na odbudowie mojego ciała, intelektu i psychiki.

To dla mnie wspaniała wiadomość, choć droga do rozbicia fikcji oskarżenia o terroryzm, znanej jako afera 8.12, jest zapewne jeszcze długa.

Ale nie zapomniałem o Was i chciałbym z całego serca podziękować wszystkim ludziom, organizacjom i grupom, które mnie wspierały i rozpowszechniały.

Nie mam słów, by wyrazić moją wdzięczność!

Jeszcze raz dziękuję,

BERXWEDAN JIYAN E!

Libre Flot

Przetłumaczono z: https://soutien812.blackblogs.org/2022/04/07/libre-flot-a-mis-fin-a-sa-greve-et-est-libere-pour-raison-medicale/

To, co wydarzyło się w zeszłym tygodniu, było małym, ale znaczącym krokiem międzynarodowej solidarności i walki więziennej. Mimo to nie ma czasu na samozadowolenie. Na całym świecie wiele osób pozostaje w więzieniach. Wzywamy do nieustannego wspierania Libre Flot i wszystkich więźniów, dopóki wszyscy nie będą wolni.

One thought on “Aktualizacja: 4 kwietnia i zwolnienie Libre Flot”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s