Design a site like this with WordPress.com
Get started

Jak możesz pomóc?

Jakie wsparcie jest potrzebne i jak można się do niego przyczynić?

Rozpowszechnianie informacji

 • Przetłumacz teksty z tego bloga na swoje języki.
 • Organizuj akcje solidarnościowe w swojej okolicy
 • Organizuj akcje wsparcia i akcje przeciwko ambasadzie Francji w miejscu zamieszkania.


Przekaż darowiznę:

https://www.cotizup.com/soutien-8-12


Wysyłaj listy, pocztówki itp.

Regularnie piszemy listy i wysyłamy kartki pocztowe. Organizujemy też inne warsztaty, aby przełamać izolację współwięźniów, wesprzeć ich i pokazać, że nie są sami. Jeśli chcesz coś napisać, przesłać artykuły, broszury, rysunki, listy, opowieści z podróży itp… wyślij je do nas, a my się nimi zajmiemy:


Za pośrednictwem kuriera
 • Comité812 Toulouse : Itinéraire Bis – 22 rue Périole – 31500 Toulouse
 • Comité812 Rennes : CNT 35 , BP 30423, 35004 RENNES Cedex
 • Comité812 Paris : L.A.P. 393 rue de Vaugirard 75015 PARIS
Via e-mail
 • comiterennes8decembre [at] riseup.net
 • laisseznousdanser [at] riseup [point] net
 • comiteamiens8decembre [at] riseup.net
Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do kontaktu z nami, jeśli chcesz zorganizować wydarzenia wspierające, wysłać nam zdjęcia, zadać nam pytania, zaprosić nas do swoich zmagań i nie tylko: https://soutienauxinculpeesdu8decembre.noblogs.org/contact-comites/

A także

Przeczytaj i rozpowszechnij listy z izolacji napisane przez Libre Flot . Jeśli chcesz, wydrukuj je w formie broszury!

Pracuj nad tym, aby nasz ruch był bardziej odporny na represje, ucząc się na porażkach i niepowodzeniach ruchu anarchistycznego w przeszłości i obecnie.


Wyślij e-mail do władz francuskich

Email mógłby wyglądać mniej więcej tak:

Do wszystkich, których to może dotyczyć,

Osoba, która jest więziona i izolowana w Bois D’Arcy, 27 marca 2022 rozpoczęła strajk głodowy.

Wiemy, że jesteście już tego świadomi. Może myślicie, że z powodu inwazji na Ukrainę nikt nie zwróci uwagi na osobę umierającą z głodu w murach waszego kompleksu więziennego. Że nikt nie mówi i nie dzieli się ze światem tym, co się dzieje.

Mylicie się. Jeśli izolujecie kogoś pod zarzutem terroryzmu, ale nie możecie przedstawić żadnych dowodów i nie macie żadnego powodu, by go przetrzymywać, poza tym, że “ma charyzmatyczną osobowość”, to w oczach ludzi nie będziecie traktowani poważnie.
Śmierć tej osoby będzie krwią na waszych rękach. Jak wytłumaczycie to jego rodzinie? Jak później usprawiedliwicie to publicznie?
Jeśli wierzycie, że podjęcie tych działań przed wyborami zapewni głosy i pokaże siłę, to mogę wam teraz powiedzieć, że matki zabitych rosyjskich żołnierzy, którzy najechali Ukrainę, nie widzą siły Putina. Widzą, że ich własne dzieci zostały poświęcone jako pionki w politycznych rozgrywkach państw narodowych. Piszę to, aby podzielić się tą perspektywą.

Wy już wiecie o tych sprawach. Kwestią, która jest obecnie dyskutowana, jest prawdopodobnie to, jak niezauważalna będzie jego śmierć. Czy potraficie odpowiedzieć na presję wywieraną przez tę osobę, która oddaje życie za wolność. Zastanówcie się nad tym. Wypuszczenie go do domu najprawdopodobniej nie oznacza, że śledztwo zostanie przerwane, na razie nie ma szans aż takiej zmiany społeczeństwa. Jeśli więc dotychczasowe przesłuchania nic nie dały, a wszyscy inni w tej sprawie zostali już wypuszczeni, nie ma nic do zyskania, z tego by trzymać go w więzieniu aż do śmierci, za to wszystko można stracić.

Podpisano:

Adresy:

 • discom.sg@justice.gouv.fr
 • presse-justice@justice.gouv.fr
 • secretariat-presse.cab@justice.gouv.fr

Solidarity with comrades in France!